Liverpool poveo 2:0, pa primio peticu od Reala na Anfieldu

Fudbaleri Real Madrida su večeras u nevjerovatnoj utakmici na Anfieldu sa 5:2 savladali Liverpool.

Vodili su Redsi sa 2:0 u ovoj utakmici osmine finala Lige prvaka, izgledalo je da je Real na koljenima, ali po ko zna koji put je dokazao zašto se s pravom smatra najvećim klubom na svijetu.

Uspio je da se potpuno vrati u utakmicu, a onda i preokrene rezultat u svojuj korist i jednom nogom zakorači u četvrtfinale uoči revanša na Bernabeu.

U prvih petnaest minuta mrežu Reala tresli su Darwin Nunez i Mohamed Salah, a Egipćanin je gol postigao nakon nevjerovatne greške Thibauta Courtoisa.

No, u 21. minuti lijepim udarcem Alissona matira Vinicius, a isti igrač je bio strijelac i gola za 2:2 u 35. minuti. Međutim, mnogo veće zasluge za taj gol idu na račun Alissona, pošto je Brazilac među stastivama Redsa napravio nerealnu grešku. Napucao je Viniciusa, a lopta je završila u njegovoj mreži…

Na užasan način Liverpool ulazi u nastavak utakmice i već u 47. minuti je 3:2 za Real. Iz slobodnog udarce je ubacio Modrić, a potpuno neometani Eder Militao s peterca glavom zakucava loptu u gol za 2:3.

Do četvrtog gola Real dolazi u 55. minuti, kada uz dosta sreće pogađa Benzema. Nakon njegovog slabog šuta lopta se odbila od Gomeza i prevarila Alissona, no nije bilo nikakve sreće u 67. minuti za Benzemu.

Tada je pokazao klasu i zašto je najbolji fudbaler svijeta za prošlu godinu, te je nakon dodavanja Viniciusa prevario nekoliko fudbalera Liverpoola i golmana Alissona, te pogodio za ogromnih 5:2!

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Redsi su u jako teškoj, pa gotovo i u bezizlaznoj situaciji uoči revanša u Madridu…

Liverpool – Real Madrid 2:5 (Nunez 3’, Salah 14’ / Vinicius 21’, 36’, Militao 47’, Benzema 55’, 67’)

Fudbaleri Napolija fenomenalnu formu iz italijanske Serije A prenijeli su i u Ligu prvaka, gdje su nastavili da gaze rivale.

Večeras su Napolitanci u Frankfurtu sa laganih 2:0 savladali domaći Eintracht u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Od početka je tim Luciana Spallettija bolje stajao na terenu, a u 36. minuti je Kvaratskhelia propustio realizirati jedanaesterac!

No, već u 40. minuti Osimhen donosi vodstvo gostima na asistenciju Lozana, a nakon sat vremena igra domaćin ostaje s igračem manje zbog crvenog kartona Kolo Muanija.

Znalački je brojčanu nadmoć iskoristio Napoli, te je u 65. minuti preko Di Lorenza stigao do svog drugog gola. Kvaratskhelia se asistencijom iskupio za promašeni penal.

Do kraja je ostalo 2:0, a Napoli je tako već na pragu četvrtfinala…

Frankfurt – Napoli 0:2 (Osimhen 40’, Di Lorenzo 65’)

Izvor:fokus.ba