POBJEDA BIH NAD CRNOM GOROM U MEJDANU, ZA SVJETSKO PRVENSTVO POTREBNO ČUDO

Košarkaška reprezentacija BiH u tuzlanskom Mejdanu večeras je odigrala odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo.
Anadolija

Protivnik je bila reprezentacija Crne Gore koja također isto tako traži svoju šansu za odlazak na takmičenje najboljih reprezentacija svijeta.

Na kraju je bilo 74:66.

Izabranicima selektora Adida Bećiragića trebala je pobjeda sa 20 poena razlike kako bi zadržali šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo. Ipak to se nije dogodilo. Gledali smo uglavnom izjednačenu utakmicu.
Loše prvo poluvrijeme naših momaka. Na kraju prvog poluvremena bilo je 34:37 za goste.

Ipak u nastavku smo se probudili pa je treća četvrtina završila našim vodstvom 54:48!

Snage za veliki trijumf nismo imali te je na kraju bilo osam razlike za Zmajeve.

Zmajevi su imali gromoglasnu podršku s tribina.

Kod naše reprezentacije raspoložen je bio Roberson sa 19 poena, Gegić je dodao 14 poena i pet asistencija, Halilović je ubacio 16 poena. Kod Crne Gore Perry je bio prvo ime sa 19 ubačenih poena.

Ovako će našoj reprezentaciji u posljednjem kolu protiv Mađarske biti potrebna pobjeda, a osim toga će i Češka, koja je već ostala bez šansi za Evropsko prvenstvo, morati ostvariti pobjedu u Podgorici.
Izvor:hayat.ba