Slovačka – BiH 2:0: Žestoki napadi Zmajeva u finišu meča

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Bratislavi protiv Slovačke igra utakmicu drugog kola kvalifikacione grupe J za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine, a na portalu Klix.ba možete pratiti tekstualni prijenos utakmice.
87’ – Sve manje vremena da vidimo gol u mreži Slovačke i da probudimo nadu da možemo izbjeći poraz u Bratislavi.

83’ – Ne prestaju naši igrači s napadima, ali vremena je sve manje. Jedan gol bi sigurno vratio naš tim u igru i dao nam šansu da izbjegnemo poraz.

78’ – Dobra šansa za Zmajeve, Stevanović je bio na desnoj strani, ubacio je u sredinu prema Džeki, ali je odbrana Slovačke izbacila tu loptu u posljednji trenutak. Mogli smo sada da se vratimo u meč, nakon što su Slovaci propustili šansu da riješe pitanje pobjednika.

76’ – Suslov je sada promašio prazan gol sa svega dva metra od gola Šehića. Ovo je bila kolosalna šansa da se završi posao u ovom meču, ali vidjeli smo jedan nevjerovatan promašaj.

74’ – Stevanović je na terenu umjesto Tahirovića.

72’ – Dobra šansa za Slovačku! Šutirao je Pekarik, ali je Šehić to odbranio.

71’ – Opasni su napadi našeg tima, ali žal ostaje zbog jako lošeg prvog poluvremena i dva naivno primljena pogotka. Jedan gol sada bi nam sigurno otvorio vrata da izbjegnemo poraz.

66’ – Najbolja šansa za Zmajeve! Dedić je sjajno centrirao, Demirović je glavom šutirao, ali lopta ide malo pored gola. Kakva šansa…

62’ – Jedan gol bi sigurno dao krila našem timu, a sada će na teren ući i Edin Džeko. Uz njega, na terenu je i Sanjin Prcić. Iz igre su izašli Prevljak i Hadžiahmetović.

60’ – Napada naš tim, puno bolje nego u prvom poluvremenu, no treba nam taj gol koji bi nas vratio u utakmicu.

59’ – Duda pokušava, ali njegov pokušaj ide preko gola Šehića.

55’ – Prevljak glavom šutira, ali je to loše bilo. U ovih 10 minuta nastavka pokazali smo znatno više nego u čitavom prvom poluvremenu. Ima ovdje prostora da se dođe do pozitivnog rezultata…

54’ – Novi napad Zmajeva, nakon ubačaja s lijeve strane došli smo do novog kornera. Hadžiahmetović je ubacio, ali odbrana Slovačke reaguje.

52’ – Naša reprezentacija puno bolje igra u drugom poluvremenu, vidi se tu potpuno nova energija. Demirović je sada šutirao, blokiran je njegov udarac.

48’ – Prva šansa za našu reprezentaciju i prvi šut prema golu Slovačke! Probao je Prevljak, ali lagano to brani Dubrakva.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Cimirot je na terenu umjesto Miličevića. Sada igramo s četiri igrača u odbrani i u potpunosti smo promijenili formaciju.

Poluvrijeme

43’ – Umalo je Miličević sada postigao autogol. Želio je vratiti loptu Šehiću, uradio je to bez da gleda gdje se nalazi bh. golman i umalo je to završilo u mreži, no srećom kapiten je uspio stići i izbaciti loptu. Možda i najbolji pokazatelj igre našeg tima večeras.

43’ – Iako Slovaci nisu imali pretjerano veliki broj šansi, čini se da je ovo vodstvo sasvim zasluženo. Bh. tim se nije “sastavio” od početka utakmice.

Slovačka – BiH 2:0 (Haraslín 40’)

40’ – Gooool! Nova rupa u odbrani našeg tima, Haraslín pogađa za 2:0 i donosi veliko vodstvo Slovačkoj već u prvih 45 minuta.

39’ – Imali su Slovaci sada šansu, ali je udarac Kucke odbranio Šehić.

37’ – Vrijeme prolazi, a naš tim još uvijek ne može doći do bilo kakve opasne situacije iz koje bi mogli ugroziti gol Slovaka.

33’ – Izgubili smo jednu loptu na sredini terena, Slovaci su krenuli u napad na razređenu odbranu bh. tima, ali je Ahmedhodžić ispravio grešku i izbacio loptu u korner. Nakon ubačaja sa strane, Demirović je izbacio loptu.

30’ – Iako naši igrači imaju veliku podršku s tribina, još uvijek nismo pokazali baš ništa na terenu, osim dva prodora Dedića koja su po gol Slovačke bila bezopasna.

27’ – Još uvijek smo bez prave šanse pred golom Slovačke. U najmanju ruku, zabrinjavajuća igra bh. tima.

22’ – Dedić je bio u soloprodoru, došao je skroz do kaznenog prostora Slovačke, ali na kraju nije uspio šutirati. Opet je defanzivac Salzburga najbolji igrač naše ekipe.

20’ – Imali smo jedan slobodan udarac s lijeve strane, ali nakon ubačaja Hadžiahmetovića nismo uspjeli šutirati prema golu Slovačke.

15’ – Bez obzira na gol koji su postigli, Slovaci nastavljaju s napadima prema našem golu.
Slovačka – BiH 1:0 (Mak 13’)

13’ – Goool! Slovačka vodi golom Maka. Nakon što su kratko izveli slobodan udarac, Mak je s distance pogodio donji Šehićev ugao i doveo domaći tim u vodstvo. Naivno primljen gol naše ekipe.

12’ – Nismo još uvijek vidjeli nijednu pravu šansu pred jednim ili drugim golom. Dosta, dosta oprezno s obje strane.

11’ – Imali su Slovaci prvi korner, ali bez opasnosti po naš gol.

8’ – Oprezno se igra na početku utakmice, žargonski rečeno – “početno ispitivanje snaga”.

4’ – Imali su Slovaci slobodan udarac s nekih 25 metara, ali je nakon udarca Hancka lopta otišla preko gola Šehića.

2’ – Prvi napad naše reprezentacije, Dedić je probijao po desnoj strani, ali je na kraju zaustavljen na ivici kaznenog prostora.

1’ – Utakmica je počela. Sretno, BiH!

20:43 – Sve je spremno za početak utakmice. Ori se pjesma bh. navijača na stadionu!

20:41 – U toku je intoniranje himne naše reprezentacije, a s tribina se mogu čuti bh. navijači.

20:37 – Igrači će uskoro izaći na teren i sve je spremno za početak utakmice. Treba reći i to da je stadion poluprazan i da nema više od 5.000 navijača.

20:35 – Utakmica će se igrati na Nacionalnom nogometnom stadionu koji je izgrađen 2019. godine te ima multifunkcionalnu ulogu. Pravi je biser koji se nalazi gotovo u centru Bratislave pa mu je pristup idealan pomoću svih prijevoznih sredstava.
20:30 – Pravdu na susretu će dijeliti 41-godišnji italijanski arbitar Marco Di Bello.

Di Bello je poznat kao sudija koji se ne libi pokazivati kartone, ali ni pokazivati na jedanesterce.

Arbitar iz Brindisija je ove sezone sudio na osam utakmica u Seriji A, a čak šest puta je pokazivao na bijelu tačku. Također, pokazao je 40 žutih kartona, odnosno prosječno pet po utakmici.

20:20 – Nogometaši Islanda nakon poraza od BiH u prvom kolu kvalifikacija za Euro 2024. godine iskalili su bijes na Lihtenštajnu i na gostujućem terenu ih pobijedili s ubjedljivih 7:0.
20:10 – BiH će večeras igrati gotovo kao na domaćem terenu budući da je trenutno na stadionu više bh. navijača nego domaćih uprkos zabrani.
Kako je Hadžibegić najavio utakmicu:

20:00 – “Mnogo je lakše kada se takmičenje otvori s pobjedom. Lakše se radi, lakše je pripremiti utakmicu koja dolazi. Međutim, mi objektivno govorim, i ako sutra pobijedimo, mi nismo realizovali ono što svi želimo, a to je odlazak na Euro, jer nam je ostalo još osam mečeva. Mi Bosanci smo poznati po euforiji, treba ostati lucidan u vezi ove situacije, treba izbjeći euforiju, naravno da bi voljeli pobijediti, ali to zavisi i od protivnika”, rekao je Hadžibegić.

Nakon toga je rekao da izuzetno poštuje Slovačku kao ekipu.

“S druge strane, Slovačka je jako kvalitetna ekipa i rezultat koji su napravili s Luksemburgom nije uopšte negativan, jer je riječ o ekipi koja je također favorit za drugo mjesto. Nas sutra očekuje izuzetno teška utakmica i bilo kakav rezultat da se desi, ništa nije riješeno i naravno da ćemo pokušati napraviti najbolji mogući rezultat za nas. Poštujemo protivnika koji je kvalitetna ekipa, oni imaju ambicije, imaju sjajnog selektora i odlične igrače.”

19:45 – Poznati su sastavi:

Glavna vijest je da je na klupi Zmajeva ostao povrijeđeni Edin Džeko koji ima problema s leđima, a sastav je isti kao i protiv Islanda.
BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović, Prevljak, Demirović.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Kovačević, Duljević, Cimirot, Prcić, Gojak, Stevanović, Džeko, Bilbija, Kodro.
Selektor Hadžibegić na stadionu u Bratislavi (Foto: NS BiH)

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Mak, Polievka, Haraslin.

Na klupi su: Rodak, Ravas, Tomič, Šatka, Suslov, Strelec, Benes, Hrošovsky, De Marco, Zrelak, Jirka Bero.

U odnosu na sastav koji je prijavio za utakmicu s Islandom Hadžibegić napravio jednu promjenu. Zarotirao je Miroslava Stevanovića i Jasmina Mešanovića, te će ovaj put nogometaš Servettea biti u sastavu, a napadač Kišvarde na tribinama.

19:45 – Zmajevi su u prvom kolu pobijedili Island rezultatom 3:0 u Zenici i odlično počeli kvalifikacije za Euro koji će iduće godine biti održan u Njemačkoj.

Naša selekcija je u debiju selektora Faruka Hadžibegića u drugom mandatu na klupi prikazala veoma zrelu igru i rutinski je pobijedila Islanđane zahvaljujući dva pogotka Radeta Krunića i jednom Amara Dedića.

Zmajeve u Bratislavi, bez ikakve sumnje, očekuje težak duel s obzirom da je Slovačka u prvom kolu kod kuće remizirala s Luksemburgom (0:0), te joj je pobjeda imperativ u večerašnjem duelu.

19:45 – Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola kvalifikacione grupe J za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine između selekcija Slovačke i BiH. Meč se igra Nacionalnom nogometnom stadionu u Bratislavi s početkom u 20:45 sati.
Izvor:klix.ba